موقعیت در سایت : صفحه اصلی » معرفی انواع مختلف کیفیت فیلم ها

معرفی انواع مختلف کیفیت فیلم ها

بازدید : 58

 

 

 

 

معرفی انواع مختلف کیفیت فیلم ها:

 

 

۱۰۸۰p: بهترین کیفیت فیلم با این رزولوشن عرضه می شود. این رزولوشن یعنی کیفیت فول اچ دی، که هنوز هیچ کیفیتی نتوانسه جای این نوع کیفیت را بگیرد. عرض و طول این نوع کیفیت ۱۹۲۰px و ۱۰۸۰px می باشد. سرور های این نوع کیفیت هم دیسک های بلوری هستند. این نوع کیفیت ها از حجم بسیار بالایی برخوردار اند.

 

۷۲۰p: بعد از کیفیت ۱۰۸۰p این نوع کیفیت بهترین نوع می باشد و عرض و طول آن نیز ۱۲۸۰px و ۷۲۰px می باشد. به دلیل حجم بسیار بالای رزولوشن ۱۰۸۰p اکثر مردم از این نوع کیفیت استفاده می کنند.

 

۴۸۰p: این نوع کیفیت را نمی توان بسیار خوب دانست و معمولا این نوع کیفیت رو معمولی در نظر میگیرند. طول این نوع کیفیت۴۸۰ می باشد و عرض آن معمولا متغیر است.

 

CAM: کیفیت پرده ای هست که با دوربین دستی ضبط شده و صدای خود سینما هست.

 

TELESYNC – TS: کیفیت پرده ای هست که با دوربین حرفه ای و معمولاً با پایه ضبط میشه.. بیشتر مواقع در سینمای خالی، یا از روی ویدئو پروجکشن ها.. تصویر و کمی صداش از CAM بهتره، اما به هر حال پرده ای هست.

 

TELECINE – TC: به صورت دیجیتال از روی حلقه فیلم سینمایی ضبط میشه.. کیفیت صدا و تصویرش خوبه.. اما به دلیل تجهیزات و هزینه ی بالاش زیاد متداول نیست و همون طور که میبینید Releaseهای خیلی کمی از این کیفیت وجود داره..

 

SCREENER – SCR: این کیفیت مستقیم از روی نوار VHS که به صورت مقدماتی برای ویدئو کلوب ها، مغازه ها و در کل اینجور موارد فرستاده میشه ضبط میشه. اگه از نسخه ی اصلی کپی شده باشه، کیفیت خوب و قابل قبولی داره..
این VHSها معمولاً در بعضی قسمت های فیلم (بعضی فیلم ها در کل فیلم) یه واتر مارک برای کپی رایت و سریال نامبر میزنن که اگه پخش شد، بتونن ردیابی کنن.. به همین دلیل مجبور میشن اون قسمت رو کِدِر کنن..

 

DVD-Screener – DVDSCR: این همون Screener هست که از روی DVD به همون صورت ضبط میشه. مسلماً کیفیت از VHS بهتره، اگه کسی که ضبط میکنه حرفه ای باشه، کیفیت قابل قبولی داره..

 

R5 LINE – R5: در مورد کیفیتش، خیلی نزدیک به DVDScr هست و در صورتی که کسی DVDScr رو داره، ارزش دانلود مجدد نداره! ظاهراً مثل TC هست، ولی با تجهیزات خیلی قوی تر و تو استدیوهای حرفه ای!

 

DVDRip: این هم که کیفیت DVD هست و از DVD اورجینال Rip شده و کیفیت عالی داره.مشابه ۷۲۰p و ۱۰۸۰p معمولا یا بیشتر هست.با توجه به حجم و مدت زمان فیلم میتونید تشخیص بدید.

 

Bluray: این نوع کیفیت بهترین نوع کیفیت در اینترنت و بازار فیلم است و سرور آن دیسک های بلوری است. این نوع کیفیت آخرین کیفیت منتشر شده است و یعنی پس از این کیفیت هیچ کیفیتی منتشر نخواهد شد و چون آخرین نوع کیفیت است ممکن است پس از مدتی طولانی از اکران فیلم عرضه شود. بهتر است بدانید که کیفیت های BRrip، BDrip همان کیفیت بلوری است که نام های متفاوتی دارد.

 

 

در کل کیفیت ها به این صورت مشخص میشوند:

CAM -> TS -> TC -> DVDScr -> R6 ->R5 -> DVDRip -> R2 -> R-> WEBRip -> HDrip -> BRrip -> BDRip -> 720p Webrip ->

۷۲۰p HDrip-> 720p Webdl ->720p Bluray -> 1080p Webdl -> 1080p Bluray <-